שאלה איתור פיזי של השרת


יש לי שרת CentOS איפשהו בבניין; אני יכול להיכנס אליו מרחוק ו VNC, וכו 'עכשיו אני צריך להעביר אותו פיזית, ועל כך אני צריך פיזית לאתר את המכונה בין lookalikes ברחבי המשרד.

מה אוכל לעשות מרחוק כדי שהמכשיר יזהה את עצמו?


186
2017-10-07 00:23




לא טיפשי בכלל, לא טריוויאלי. אם אתה לא יודע איזה חדר יש מכשיר, יש סיכוי קטן שזה יהיה כמעט בלתי אפשרי למצוא. - Todd Wilcox
אזכור bash.org חובה: bash.org/?5273. אני זוכר שקראתי סיפור של שרת דואר ישן שרץ בארון שכבר לא היתה לו דלת (הפכה לקיר בשפץ). זה לא נפוץ מדי, אבל זה קורה מדי פעם! - Techwolf
סיפור אחר, חדש יותר מזה, ולא ממש drywalled, אבל עדיין: reddit.com/r/talesfromtechsupport/comments/54ko52/... - Law29
האם אתה חיובי פיזית שלה? קשה מאוד למצוא את VM כאשר אתה מחפש תיבות פיזיות! - Criggie
אתה יכול בבקשה לתת לנו עדכון כאשר אתה מוצא את זה? מחשבות מוחות רוצה לדעת מה עבד בשבילך. - Criggie


תשובות:


השתמש ב- IPMI כדי להפעיל נוריות LED, להגדיל את סלילי המעריצים או להשמיע צליל ביפ / אזעקה. תסתכל על דף האיש עבור ipmitool  https://linux.die.net/man/1/ipmitool בהתאם לשרת ייתכן שתוכל להגדיר את נוריות, תצוגת LCD, מעריץ RPM לקזז (להקשיב כאשר אף אחד לא נמצא במשרד). כמה ממשקי IPMI או BMC אחרים עשויים לאפשר לך להשמיע צפצוף, אך פונקציונליות זו היא ספציפית יותר לפלטפורמה.

תחנת עבודה חזקה או שרת יישמע כמו מישהו ואקום עם האוהדים הופיעו כל הדרך.

עריכה: כדי להשתמש אורות מזהה כאמור בהערה, זה יהיה עם זאת דורשים הגדרה לוודא כי ממשק IPMI מתאים הוא ההתקנה, ישנם מדריכים שונים הדרכות זמין, בהתאם OEM יש אולי ממשקים קנייניים ומערכות ניהול כמו מרכז הנתונים של אינטל מנהל(http://www.intel.com/content/www/us/en/software/intel-dcm-product-detail.html). השתמשתי במדריך זה לפני אבל יש אחרים https://www.thomas-krenn.com/en/wiki/Configuring_IPMI_under_Linux_using_ipmitool ipmitool -I <appropriate interface for system> -U<username> chassis identify force צריך להכריח את הזיהוי למצב מופעל, בהתאם לממשק ולתצורה ייתכן שיהיה עליך לציין סוג אימות ואפשרויות שורת פקודה אחרות.


143
2017-10-07 03:24



אני מופתע שלא ראיתי את התשובה הזאת כבר כאן. ipmitool הוא הפתרון הגיוני ביותר ברוב המצבים, כפי שהוא מפעיל מהבהב אורה Locator כחול כי האורות עם כוח של אלף suns. - Spooler
... אם יש לך אחד מותקן פיזית. - Lightness Races in Orbit
ipmitool לא יעשה הרבה בשבילך עם שרת ללא ראש למרות. ואם יש לך מדף של עשרים שרתים, מהבהב אור על אחד מהם, או מסתובב אוהדים הוא כאב לעשות. אתה צריך משהו הרבה יותר ברור ופשוט, ולכן זה בפועל רגיל בחברה שלי להשתמש במקל USB כדי למצוא שרת מתכת. כמו כן .. לא כל יחידות IPMI יש אורות מזהה .. אבל .. אם יש לך אור מזהה אז זה בהחלט על הרשימה דרכים פשוטות כדי למצוא שרת. אני מזכיר את הטריק USB מקל מתחת כי זה עובד אוניברסלית. - T. B.


אם השרת שלך יש כונן CD / DVD או כונן דומה, פתרון פשוט הוא לרוץ eject ולחפש את המגש הפתוח. (זכור, רק בגלל המגש פתוח לא אומר שאתה פותח את זה, לאשר פעם שנייה לאחר שאתה חושב שמצאת את השרת.) כשלא, התשובה של מאט כדי להפעיל את ה- LED מזהה או להציג הודעה על LCD עם ipmitool היא הדרך ללכת.

אתה יכול גם להשתמש traceroute כדי לקבוע מה הנתב השרת מחובר, ואפילו לשחק עם ממשקי ניהול מתג כדי לנסות למצוא את הכבל המדויק (או לפחות אחד בסוף זה) שבו השרת מחובר.


99
2017-10-07 05:10



על ידי כונן דיסק אני מניח שאתה מתכוון כונן מדיה אופטיים (CD-ROM, DVD-ROM או כל אחד מהגרסאות הניתנות לכתיבה / כתיבה חוזרת). +1 ממני, שכן זה מה שאני עושה לעתים קרובות! - MadHatter
@MadHatter אם יש שרת שמשתמש בדיסקים אופטיים, כנראה שמישהו יידע איפה הוא לשנות את הדיסקים. מדוע השרת משתמש בדיסקים אופטיים בכל זאת? - v7d8dpo4
אין לי דעות אם השרתים צריכים כונני מדיה אופטיים. אני רק ציינתי את זה קשה כונני דיסקים ממכונה רק כדי לגלות איפה זה היה, היה רציני למדי - כמה אולי אומר מטורף - התחייבות, אם אכן זה אפשרי אפילו. - MadHatter
שרתים רבים יש כונן אופטי למרות שזה לא נעשה באופן שגרתי. עד לאחרונה דיסקים אופטיים היו השיטה הדומיננטית של התקנת מערכת ההפעלה על קופסה חדשה. - Peter Green
@ מאדהאטר הייתי אומר שבחרת את הידית שלך היטב. תודה על הדימוי הנפשי של 1U שפלט בכוח את כונן הדיסק הקשיח שלו); - Konerak


שיטה חשמלית:

כאשר צריכת החשמל בבניין שלך לא תשתנה הרבה (כמו בלילה):

  1. הפעל את המחשב במעבד מלא (כמו Prime 95)
  2. למדוד את הנוכחי עובר כל מפסק מעגל בלוח מפסק מעגל, להקליט את המספרים האלה. (זה יכול להיעשות עם מטר מהדק AC)
  3. הפעל את המחשב במעבד נמוך
  4. להעריך מחדש את הזרמים. אם יש ירידה מלפני, תיבת פאנל בדרך כלל קובע איזה חדר כי השובר שולט. עבור אל מיקום זה ומצא את המחשב.

הערות:

  • קח אמצעי זהירות כדי לא לחשמל את עצמך בזמן מדידת זרמים
  • אם פורעי מרובים יש ירידה הנוכחי, rerun הבדיקה גבוהה CPU ו לחזור עד 1 breaker יכול להיות מבודד.

52
2017-10-07 23:40



מצאנו את מהנדס החשמל! - cat
כמה זמן חונה בו? - qris
טכניקה זו יכולה להיות משופרת על ידי תכנות המערכת החסרה כדי לווסת את כוחה לצייר כדי לייצר אות ייתכן שתוכל לזהות את החיווט. - R..
@ R .. לראות אם אתה יכול לעשות את זה להקרין אות FM כי הרדיו שלך יכול להרים. - Filip Haglund


אם יש לך מתג מנוהל:

ping ghostserver

arp -a

הערה כתובת MAC, ולאחר לבדוק את הטבלה ARP לעבור לכל יציאה.

בהתאם לדגם הבורר יהיה לך פלט כזה:

enter image description here

** שים לב כי מספר MAC לכל יציאה בדרך כלל אומר uplink למתג אחר.


40
2017-10-07 00:35



השארת את החלק הכי מייגע: עכשיו אתה מקבל כדי לעקוב אחר הכבלים, החל מן הנמל נמצא על ידי שיטה זו. יש לקוות הכבלים פחית להיות במעקב מלא. - Todd Wilcox
הייתי בודק את נמל השכונה, מחוון טוב. (כמו אם הם מזכירת מחשב או ציוד מארון רשת, וכו '..) - yagmoth555♦
אם CDP זמין, זה נוטה להיות הרבה יותר קל ... (ב Wireshark או cdpr). אז נורית מחוון ודומה אם זמין ... - Gert van den Berg
@GertvandenBerg CDP? - Martijn Heemels
@MartijnHeemels סיסקו גילוי פרוטוקול - רלוונטי בעיקר אם על מתגי סיסקו LLDP היא גרסה בין ספק - cdpr אולי לא לעבוד עם זאת (Wireshark צריך) - Gert van den Berg


להשתמש beep.

בהנחה שיש לך רמקול פנימי מותקן (לעתים קרובות מכשיר קטן piezoelectric), זה יהיה לפלוט צפצוף על הדובר אמר. אם אתה לא בטוח אם יש רמקול בתוך התיבה המדוברת, אולי אתה יכול לנסות עם מכונה אחרת מאותו סוג עם מיקום ידוע.

אתה יכול לשמור את זה פועל בלולאה בזמן שאתה לשוטט בבית. או שאתה יכול לקודד את מספר הטלפון הפנימי של הבית שלך לתוך המנגינה איכשהו ולחכות כמה עמית להתקשר, מבקש ממך בבקשה לסיים את הרעש הזה מעצבן ליד המשרד שלהם.

ודא שאתה מבצע צפצוף כבסיס, כך שהוא משתמש במנגנון ioctl. אלא אם כן בינארי מותקן שורש suid על המערכת שלך והמשתמש שלך רשאי לגשת אליו. רק פולט \a כדי tty שלך (המהווה את נסיגה במקרה של הרשאות מספיקות) סביר להניח לא יהיה מספיק שכן זה יהיה רק ​​לשקף אמולטור הטרמינל מרחוק שלך. בהתאם לתצורה שלך, ייתכן שיהיה עליך לטעון את pcspkr מודול הקרנל כדי להפוך את העבודה.

לפי https://pkgs.org/download/beep, צפצוף צריך להיות זמין כחבילה עבור CentOS, אז פשוט לנסות yum install beep. מקווה שזה לא שונה בדרך כלשהי כדי להפוך אותו לא להשתמש בגישה ioctl. זו היתה בעיה בג'נטו במשך זמן מה.

התשובה של מאט הזכירה צפצוף (לא ברור אם הפקודה או את המושג) באופן מיידי, כמו כמה הערות, אבל אני חושב שזה צריך להיות תשובה לכבודו שלה. רוב הסיכויים שתשמע צפצופים בדלתות סגורות תוך בדיקת דפוסי הוביל עשוי לדרוש פתיחת החדר ומחכה מול כל מכונה להבחין דפוסים מכוונים מרעש אקראי.


24
2017-10-10 12:51



+1: פשוט אך יעיל ואינו דורש גישה ל- IPMI. על מערכות ישנות הוא גם די רם (דובר אמיתי במקום אלה הקטנים המשמשים כיום). - user121391


עם התקני רשת מנוהלים, יש לך מספר אפשרויות: באפשרותך לחפש מנות CDP / LLDP מהמתג לכיוון המארחים (שיידעו את שם המתג ואת מספר היציאה), או שתוכל להתקין סוכני LLDP בשרת (כך "הצג את השכן lldp" או לרוץ דומה על המתג יציג את הנמל שלה ב). הבא הטוב ביותר הוא להתאים את כתובות MAC ממשק עם שולחן הגישור של הבורר. בשני המקרים, אתה יכול לעקוב אחר הכבל מן סוף הבורר הידוע בסוף השרת לא ידוע.

אם אין לך מתגים מנוהלים ואתה צריך להסתמך על המארח עצמו, ולאחר מכן:

אם ההתקן הוא מ- Dell או HP או דומה, באפשרותך להשתמש ב- 'dmidecode' כדי לקבל את המספר הסידורי / תג שירות, ולהתאים אותו לתווית בהתקן. לפחות ב- Dell, תוכל גם להשתמש ב- OpenManage כדי לשנות את הטקסט בתצוגת ה- LCD. ייתכן גם כמה אפשרויות כדי לאלץ את האוהדים לפעול במלוא המהירות, אשר עשוי להיות מספיק נשמע כדי לאתר את המכונה.

ethtool כאפשרות - Identify, אשר יהפכו את LED על ממשק רשת ספציפי למצמץ. (בדרך כלל זה אומר אילו NIC הוא אשר על מערכת שיש לה כמה, אז זה לא אידיאלי במקרה זה להשתמש)

אם יש לו כונן אופטי, באפשרותך להוציא את המגש.


17
2017-10-07 00:50



עבור CDP, cdpr אדיר... - Gert van den Berg


הפעל מחדש והקשב לצפצף POST


10
2017-10-07 01:42



ואז לשחק את המשחק הזה - amazon.com/ThinkGeek-Annoy-a-tron-2-0/dp/B002YE3YDU/... ? : P - enderland
@enderland מתוך המלאי D: - cat
למה לא רק להשתמש beep פקודה? - rav_kr
אתחול מחדש יכול להיות גם לעקוב בקלות כי עבור רבים עושה דגמים, זה גורם למעריצים לרוץ במלוא העוצמה לזמן מה - Hagen von Eitzen
אם אתה יכול לאתחל מחדש, אתה יכול גם לכבות. פחות סביר אם זה שרת הייצור. :) - Cypher


אם המכשיר כולל כרטיס אלחוטי אבל הוא משתמש בכבל (סביר, אבל אולי לוח האם יש את זה בנוי?) אתה יכול להגדיר את זה כנקודת גישה ולאחר מכן להשתמש בטלפון App כמו Wi-eye לשחק "חם או קר" עם זה.


6
2017-10-08 06:31



או, באותה מידה, להסתכל על מה APS בקרבת מקום (על ידי MAC) גלויים, כך שאתה יכול להבין בערך איפה זה. אם אתה בקמפוס גדול, לעבור כל חדר יכול לקחת ימים. - Someone Somewhere


נוריות כונן קשיח יכול להתבצע כדי להראות הרבה פעילות, הופכת אותם אורות מזהה קיימא, על ידי קריאה עם dd אם = / dev / sdX של / / dev / null. לא נדרש תמיכה IPMI.

ראה גם https://unix.stackexchange.com/questions/1974/how-do-i-make-my-pc-speaker-beep.

כמו כן, אם ethtool זמין, להתעסק עם הגדרות מהירות ממשק יכול להפוך את המכונה לזיהוי באמצעות נוריות מהירות על מתג ו / או NIC. Caveat: קיים סיכון לקחת את המחשב שלך באופן יעיל מחוץ לקו זה אם מתג מגיב רע לך להפוך את autonegotiation את.


4
2017-10-12 08:21





ישנן שתי דרכים קלות לעשות זאת .. אחד כבר הוזכר (להוציא את מגש cdrom)

השני הוא להתחבר עם חיבור אלחוטי ולצפות בהודעות USB. ואז להסתובב לחבר תקע USB עם נתונים ידועים על זה.

או שתראה הודעת USB כאשר אתה עושה את זה על המכונה הנכונה, או שאתה יכול להשתמש בכל כלי החקירה USB רבים (lsusb, וכו ') כדי לראות אם הוא נמצא שם.

ברגע שאתה רואה מקל USB, הר אותו ולהביט בו כדי לראות אם שלו הנכון.

בוצע.

אורות מהבהבים ולהפוך דברים ספין מעלה ומטה הוא לא מאוד אמין ודורש הרבה תשומת לב. שתי הדרכים האלה מתות פשוטות ואינן דורשות התעמלות סנסורית.


3
2017-10-12 17:12





אם אתה הולך להזיז את זה, מה דעתך על כיבוי אותו ומחפשים מכבה את המכונה?


2
2017-10-13 14:00



זה אינו מספק תשובה לשאלה. ברגע שיש לך מספיק מוניטין אתה תוכל להגיב על כל פוסט; במקום זאת, לספק תשובות שאינן דורשות הבהרה מן המבקש. - מתוך סקירה - Tero Kilkanen
@TeroKilkanen איך בדיוק זה לא תשובה? זה נראה לי תשובה. - Michael Hampton♦
אבל מה אם אתה עדיין לא יכול למצוא אותו, ועכשיו לא יכול להפעיל אותו שוב? - Eric