שאלה השקה אוטומטית של תצורות VLAN (ואחרות) לתכנות Procurve


יש לי ערימה של מתגים המחברים את הכל ביחד ב DC שלנו, 50 מתלים או שווה כל כך של ערכת. זה מתחיל להיות בעיה להיכנס לכל אחד מהם כדי לבצע שינויים בתצורה - בעיקר הוספת / הסרת VLANs לכל יציאות המטען, אבל מדי פעם יש קצת שינוי התצורה השני אנחנו צריכים להתגלגל כל המתגים .

האם יש משהו מחוץ לטבע לינוקס / FOSS כדי לדחוף את תצורות מתג בהמוניהם? הסתכלתי על RANCID, ובעוד שזה נראה מדהים עבור מה שהוא עושה (אחזור תצורות ודיווח על שינויים), אם הוא תומך שינוי קונפיגורציה מרכזית וגלגול אותם, זה מסתיר את האור מתחת בושל.


8
2017-11-17 14:04


תשובות:


בפעם האחרונה עבדתי עם הרבה מתגים שאינם מבוזרים סיסקו והיה צריך לעשות משימות כמו תקצוב זה היה בעיה אז אני לא יכול להשתמש בכל הפתרונות ששולמו על זה. חזרתי אל הבסיס והשתמשתי בו מצפה.

זה עבד גם במצב שלי, אבל אם אין לך יציאות המטען שלך על כל יציאה של מתג זה עלול להסתבך בהתאם לכמות השונות שלך.

בימים אלה יש גם מצפה עבור אלה המעדיפים פיתון ל tcl.

אני מודה האפשרות היא קצת arcane עבור רוב מנהלים אני עובד עם. כמו כן אתה RANCID נכון שעונים עבור עדכוני התצורה, זה לא לפרוס שינויים.


3
2017-11-17 14:12היה לי חשד מתגנב שאני עומד לבהות בהרבה תסריטים מצפים כדי שזה יקרה. תודה על שאישרתי את פחדי. - womble♦


פרוייקט NOC עושה פחות או יותר את מה שאתה מתאר, ועוד קצת יותר. זהו יישום Django שמטפל במעקב אחר משאבי רשת, ניהול תצורה ודחיפה למכשירים. תחשוב בובה עבור מפעילי רשת.

אזהרה היא לא procurve תמיכה במכשיר עכשיו. עם זאת, זה יכול להיות אופציה אם אתה consigned לכתוב משהו בכל מקרה.


3
2017-11-17 14:36פרויקט NOC נראה כי מקבל יותר ויותר אדים מאחורי זה. אני מצפה שזה יתחיל להיות יותר ויותר את הפתרון הנפוץ "בבית" עבור מקומות קטנים. - sclarson
ללא שם: כן. אני מודה, זה די הרבה זמן מאז אני האחרון הסתכל על זה ואני עדיין להשתמש בו - כעס. אבל זה ערכת כלים קטנה ונחמדה. - Dan Carley


יש תמיכה מלאה של HP ProCurve ב NOC החל מגרסה 0.5. אנו משתמשים ב- NOC להפקת VC Provisioning / VLAN ברשת ה- Datacenter שלנו (Bunch of Force10, Cisco ו- Pro Prourve / בוררי GbE2c).


0
2017-10-22 20:53