שאלה אתה יכול לעזור לי עם תכנון קיבולת שלי?


זה שאלה קנונית על אודות תכנון קיבולת

Related:

יש לי שאלה לגבי תכנון קיבולת. האם קהילת קהילת השגיאה יכולה לעזור עם הפעולות הבאות:


 • איזה שרת אני צריך לטפל מספר כלשהו משתמשים?
 • כמה משתמשים יכולים לשרת כמה מפרטים ידית?
 • וויל חלק תצורת השרת להיות מספיק מהר מקרה השימוש שלי?
 • אני בונה אתר רשת חברתית: איזה סוג של חומרה אני צריך?
 • כמה רוחב פס אני צריך איזה פרויקט?
 • כמה רוחב פס יהיה מספר כלשהו של משתמשים משתמשים ב - Windows XP כמה יישומים?

131
2018-04-30 19:20


תשובות:


קהילת תקלה בשרת בדרך כלל לא יכולה לעזור לך עם תכנון קיבולת - התשובה הטובה ביותר שאנו יכולים להציע היא "ציין את הקוד שלך בחומרה הדומה למה שתשתמש בו בייצור, לזהות כל צווארי בקבוק, ולאחר מכן לקבוע כמה עומס עבודה ניתן לטפל בחומרה הנוכחית שלך ו / או כמה כוח סוס אתה צריך לטפל בעומס המטרה שלך".


ישנם מספר גורמים לשחק בתכנון קיבולת אשר אנו לא יכולים להעריך כראוי באתר שאלה ותשובה:

 • הדרישות של הקוד / התוכנה הספציפיים שלך
 • משאבים חיצוניים (מסדי נתונים, תוכנות / אתרים / שרתים אחרים)
 • עומס העבודה שלך (שיא, ממוצע, תורים)
 • הערך העסקי של הביצועים (ניתוח עלות / תועלת)
 • ציפיות הביצועים של המשתמשים שלך
 • כל הסכמי רמת שירות / התחייבויות חוזיות שיש לך

ניתוח נכון של גורמים אלה, ואחרים, הוא מעבר לתחום של שאלה פשוטה ותשובה באתר: הם דורשים ידע מפורט על הסביבה שלך ואת הדרישות אשר רק הצוות שלך (או יועץ מפצה כראוי) יכול לאסוף ביעילות.


כמה יכולות תכנון אקסיומות

 1. RAM הוא זול
  אם אתה מצפה היישום שלך להשתמש הרבה RAM אתה צריך לשים כמה RAM כפי שאתה יכול להרשות לעצמך / בכושר.
 2. הדיסק זול
  אם אתה מצפה להשתמש הרבה דיסק אתה צריך לקנות כוננים גדולים - הרבה מהם.
  אחסון SAN / NAS הוא זול פחות, וגם צריך להיות בדרך כלל spec'd גדול ולא קטן, כדי למנוע שדרוגים יקרים מאוחר יותר.
 3. עומסי עבודה גדלים עם הזמן
  נניח המשאבים שלך יגדל.
  יש לזכור כי הגידול לא יכול להיות סימטרי (CPU ו- RAM עשוי לעלות מהר יותר מאשר דיסק), וזה לא יכול להיות ליניארי.
 4. החשמל יקר
  למרות RAM ודיסקים ירדו במחיר משמעותית, עלות החשמל עלתה בהתמדה. כל אלה דיסקים נוספים RAM, שלא לדבר על כוח CPU, יגדיל את חשבון החשמל שלך (או את הצעת החוק שתשלם לספק שלך). תוכנית בהתאם.

95
2018-01-17 15:46אתה צריך להפיל את זה לחלוטין ולהשתמש אינטגרציה על ידי חלקים! - Gilles
+1. ו RAM, כפי שאתה מציע אקסיומה # 1, הוא אחד מאותם דברים שיש לה יתרונות מסיביים. לדוגמה, היא מגדילה את היכולת שלך לנצל טוב יותר במטמון, אשר בתורו מאפשר לך לבצע שאילתות מסד נתונים פחות, אשר בתורו מבהיר את העומס על הדיסק ואת המעבד. אני לעתים קרובות מתוסכל על ידי ספקי אירוח המציעים מעבד מהיר עם השרתים שלהם כמות מינימלית של זיכרון RAM. - Steve Wortham
הייתי מוסיף לזה: דיסק קיבולת זול. דיסק ביצועים מקבל יקר. במיוחד כפי שאנו רואים גידול בגודל הדיסק מעל 10 שנה, אבל חוקי הפיזיקה לא השתנו. כלל אצבע אני משתמש (נכון להיום, יוני 2014) הוא זה עבור ביצועים מיטביים: 75 IOPs לכל ציר על SATA, 200 IOPs לכל ציר על FC, ו 1500 IOPs לכל SSD. גדול כונני SATA לתת באמת IO עני למדי לכל יחס ג 'יגה. - Sobrique


תכנון ספירת מכונות וירטואלית

כשזה מגיע לברר כמה VMs אתה צריך לתכנן על מארח אחד, יש למעשה לא כללים טובים באמת של האגודל. למעשה, יש רק אחד, וזה רק סוג של טוב:

ספירת מכונה וירטואלית מוגבלת בדרך כלל על ידי RAM, למעט כאשר הם לא.

וזה לא מועיל מאוד. אם אלה VMs הולכים להיות פועל נמוך CPU יישומים, אז המגביל שלך הולך להיות מבוסס על זיכרון RAM. כל פלטפורמת VM יש יכולות משלהם כדי oversubscribe RAM, אז זה לא קל כמו TOTAL_RAM / Per-VM-RAM = MachineCount, אבל זה מספר הוא פריט תכנון טוב.

אבל מה אם VMs שלך עושים דברים מלבד מנות נמוכות CPU-slinging?


ספירת מכונה וירטואלית נקבעת על ידי שבעה משאבים נפרדים המצוידים במחשב המארח:

 • היפר VMware, Xen, HyperV, KVM, מה שלא יהיה. לכל אחד מהם יש תכונות משפיעות משלו. חלקם טובים מאוד מניעת כפילויות של דפי זיכרון, אחרים לא כל כך. חלקם אינם מאפשרים oversubscription של קיבולת CPU, כמה לעשות.
 • מהירות הליבה של מעבד פעולה זו מגבילה את הביצועים המרביים של הליכי משנה בודדים ש- VM יוכל להפעיל. 36 ליבות של מעבד 1.8 GHz עשויות להיות 64.8 GHz של CPU על מחשב מארח, אך שום חוט יחיד לא יפעל מהר יותר מ -1.8 GHz.
 • מעבד Core זה, עם מהירות הליבה, מתאר את התקרה של ביצועי המעבד המרבי אתה יכול לחוות.
 • זיכרון מערכת כפי שתואר לעיל, זה מגביל את מספר VMs אתה יכול לרוץ. היפר-ספייס מסוימים טובים יותר מאחרים בדברים כמו מניעת כפילויות של דפי זיכרון, כך שאם אתה מפעיל 100 מערכות וירטואליות זהות, תוכל לארוז הרבה יותר על מערכות מניעת שכפול כאלה מאשר אם היית מפעיל 100 מערכות וירטואליות שונות לחלוטין.
 • גודל דיסק כל תמונה של מערכת ההפעלה דורשת מרחב מסוים. אתה צריך מספיק מקום לאחסן את כל זה. לכן, דיסק בגודל מציב גבול עליון על כמה וירטואלי אתה יכול לארח.
 • I / O רוחב פס הדיסק שמבוסס על ה- VM הוא בעל מספר מרבי של כמה I / OS לשנייה שהוא יכול לטפל בה. אם אתה זורק יותר מדי על זה, מערכות יהיה bog למטה ממתין I / O כדי להשלים. זה מעמיד גבול עליון על כמה אני / פלט OMs אתה יכול לרוץ.
 • רוחב פס של הרשת עבור רשתות וירטואליות המשתמשות ברשת, רוחב הפס של הרשת הזמין ישים תקרה בכמה מחשבים וירטואליים מסוג זה תוכל לפעול במחשב מארח נתון.

כל אלה יכולים להיות הדבר שאתה מטייל, הכל תלוי מה אתה עושה עם VMs שלך. כמה דברים שכדאי לזכור:

 • אין דבר כזה מערכת גנרית.
 • אין דבר כזה שרת אינטרנט גנרי, שכן קוד היישום יכול לפעול בקושי מהלכים- the- מחט CDNבסגנון, לשרת דברים גדולים כמו סדק.
 • אין דבר כזה שרת מסד נתונים כללי. אלה יכולים לפעול מתוך מערכות זעירות המשמשות רק עבור מעקב אחר המדינה, עד גדולים מאוד.

כדי להבין כמה VMs אתה יכול לארוז לתוך מערכת מארח, אתה צריך לדעת איך המערכות שלך לרוץ ומה הם דורשים לרוץ טוב. ברגע שאתה יודע את זה, אז אתה יכול לעשות את ספירת תכנון. וטוב עוד יותר, להבין איך בשרני אתה צריך לעשות את המערכות שלך מארח!


43
2018-02-06 20:32מעל לכל השאר, לעשות שימוש במערכות מבוסס על שני שרתים פיזיים נפרדים עם vm של unbound. זה מאפשר כשל חומרה ללא אובדן של המערכת כולה. vm יכול לנוע בין שרתים זהים ללא אובדן נתונים. רק מפגשים ללכת לאיבוד, ואז מחדש. באופן אישי, הייתי outsource כדי חברת אירוח המציעה שירותים אלה (google או אמזון). הם יקרים אבל הרבה פחות מאשר פועל משלך. - Random-IT
הדבר שראיתי גודלו בתדירות הגבוהה ביותר ביישומים VM הוא דיסק I / O. רוב האנשים מבינים את שטח הדיסק, מהירות המעבד והזיכרון. הם שוכחים על ביצועי הדיסק. - Dan Pritts


ודא שאתה שואל את השאלה הנכונה.

 • מחשבים זולים
 • קשה מאוד לנבא את הצרכים העתידיים
 • תוכנית איך קנה המידה, לא מה לקנות מראש

אם אתה לא יודע מה תצטרך, זה אומר שאתה לא צריך הרבה. אם יש לך אתר אינטרנט חם, אתה גם כנראה גם יש צוות פעולות שיודע כמה RAM, דיסק, io, רשת וכו '... הצרכים שלך App. אם אתה בשלב החלום, אתה צריך להתחיל עם שולחן העבודה שלך ולעבוד את הדרך למעלה.

ודא שיש לך מושג איך אתה הולך בקנה מידה כאשר הדברים מקבלים יותר. האם אתה יכול להוסיף שרתים נוספים מאחורי איזון העומסים? אתה יכול להרוס את השרת redis?

כמו כן, לאחר מרכז הנתונים שלך מבאס. מרכז נתונים (גם אם זה רק מחשב אחד) הוא הסחת דעת מן המטרה האמיתית שלך. אתה לא יכול פשוט לקנות מחשב, להפעיל אותו, וללכת. אתה צריך מיזוג אוויר, סינון אוויר, כוח אמין, אינטרנט אמין, גיבויים, חלקי חילוף, חדר פיזי לגדול, קיבולת כוח לגדול, כבלי החשמל כי לא מקבלים מעד על ו zillion אחרים כאבי ראש.


5