שאלה מה ההבדל בין שידור שידור ליעד בודד, שידור כלשהו, ​​שידור ושידור שידור לקבוצה?


מעולם לא היתה לי הזכות לעבוד בסביבה שדורשת ניתוב מסובך, או אם היא דורשת זאת, היא טופלה במעלה הזרם שלי. אני תמיד השתמשתי מאוד פשוטה ניתוב סטטי ניתוב ואף פעם לא צריך לעשות כל נתיב נתיב מרובה - ומכאן הבלבול הכללי שלי בנושא זה. אני רוצה להבין multicasting ו anycasting טוב יותר.

 • מה ההבדל בין שידור שידור ליעד בודד, שידור כלשהו, ​​שידור ושידור שידור לקבוצה?
 • באילו מצבים הם משמשים בדרך כלל ומדוע (למשל, אילו יישומים משתמשים באיזו שיטה)?
 • איך לחשב כמה תנועה שידור הוא יותר מדי עבור קטע רשת נתון או תחום שידור?
 • מהן ההשלכות הביטחוניות של מתן אפשרות לשידור ולתחנות שידור מרובות?

104
2018-06-11 19:17
הדבר עשוי לסייע לך בשידור לקבוצה. ixiacom.com/library/white_papers/display?skey=multicast - SpacemanSpiff


תשובות:


פשוט שים:

------------------------------------------------------------
| TYPE   | ASSOCIATIONS   | SCOPE      | EXAMPLE |
------------------------------------------------------------
| Unicast  | 1 to 1      | Whole network  | HTTP  | 
------------------------------------------------------------
| Broadcast | 1 to Many    | Subnet     | ARP   |
------------------------------------------------------------
| Multicast | One/Many to Many | Defined horizon | SLP   |
------------------------------------------------------------
| Anycast  | Many to Few   | Whole network  | 6to4  |
------------------------------------------------------------

Unicast משמש כאשר שני צמתים ברשת צריכים לדבר זה עם זה. זה די ישר קדימה, אז אני לא הולך לבזבז זמן רב על זה. TCP על פי ההגדרה הוא פרוטוקול Unicast, למעט כאשר יש Anycast מעורב (יותר על כך בהמשך).

כאשר אתה צריך יותר משני צמתים לראות את התנועה, יש לך אפשרויות.

אם כל הצמתים נמצאים באותה רשת משנה, לאחר מכן שידור הופך פתרון קיימא. כל הצמתים ברשת המשנה יראו את כל התנועה. אין מצב TCP דמוי חיבור שמרו. שידור הוא תכונה שכבה 2 בפרוטוקול Ethernet, וגם תכונה שכבה 3 ב- IPv4.

שידור לקבוצה הוא כמו שידור שיכול לחצות רשתות משנה, אבל שלא כמו השידור לא נוגע כל הצמתים. על צמתים להירשם כמנוי לקבוצה שידור לקבוצה לקבלת מידע. פרוטוקולי שידור הם בדרך כלל פרוטוקולי UDP, שכן מעצם הגדרתם לא ניתן לשמור על מצב החיבור. צמתים המשדרים נתונים לקבוצה של שידור לקבוצה אינם יודעים אילו צמתים מקבלים. כברירת מחדל, נתבי האינטרנט אינם עוברים תעבורת שידור לקבוצה. לשימוש פנימי, עם זאת, מותר לחלוטין; כך, "אופק מוגדר" בתרשים לעיל. Multicast היא שכבה 3 תכונה של IPv4 & IPv6.

להשתמש השידור אתה מפרסם את אותה רשת במספר מקומות באינטרנט, ומסתמך על חישובי נתיב קצר ביותר כדי לנתב לקוחות למיקומים מרובים. ככל הצמתים הרשת עצמם מודאגים, הם משתמשים שידור חד-כיווני חיבור לדבר עם הצמתים שלך. למידע נוסף על Anycast, נסה: מהו "anycast" וכיצד הוא מועיל?. Anycast היא גם תכונה שכבה 3, אבל היא פונקציה של איך התוואי התוואי קורה.


דוגמאות

כמה דוגמאות של איך Unicast שיטות משמשים באינטרנט האמיתי.

שידור
ARP הוא פרוטוקול שידור, והוא משמש ערימות TCP / IP כדי לקבוע כיצד לשלוח תנועה צמתים אחרים ברשת. אם היעד נמצא באותה רשת משנה, ARP משמש לבדיקת כתובת ה- MAC שעוברת לכתובת ה- IP שצוינה. זהו שידור ברמה 2 (Ethernet), אל FF: FF: FF: FF: FF: FF MAC Address.

כמו כן, פרוטוקול הגלישה של מיקרוסופט מכונה בשידור המפורסם מבוסס. סביבות עבודה כמו WINS נוצרו כדי לאפשר גלישה תת-רשתית. זה כולל שידור ברמה 3 (IP), שהיא חבילת IP עם כתובת היעד הרשומה ככתובת השידור של המשנה (ב 192.168.101.0/24, כתובת השידור תהיה 192.168.101.255).

פרוטוקול NTP מאפשר לשידור שיטת הכרזה על מקורות זמן.

שידור לקבוצה
בתוך הרשת הארגונית, Multicast יכול לספק וידאו חי למספר צמתים ללא צורך ברוחב פס מסיבי של השרת המספק את עדכון הווידאו. בדרך זו אתה יכול לקבל שרת וידאו האכלה זרם 720p על חיבור 100MB בלבד, ובכל זאת עדיין משרתים את ההזנה ל 3000 לקוחות.

כאשר נובל התרחקה מ- IPX ו- IP, הם נאלצו לבחור בפרוטוקול פרסום שירות שיחליף את פרוטוקול SAP ב- IPX. ב IPX, פרוטוקול הפרסום שירות, עשה בהודעת רשת בכל פעם שהוא הכריז על שירות זמין. מאחר ש- TCP / IP חסרה פרוטוקול הכרזה גלובלי כזה, נובל בחרה להשתמש בפרוטוקול מבוסס שידור לקבוצה: פרוטוקול מיקום השירות. שרתים חדשים מכריזים על השירותים שלהם בקבוצת שידור לקבוצה של SLP. לקוחות המחפשים סוגים מסוימים של שירותים מודיעים על הצורך שלהם בקבוצת שידור לקבוצה ומאזינים לתשובות חד-משמעיות.

מדפסות של HP מודיעות על נוכחותן בקבוצת שידור לקבוצה כברירת מחדל. עם הכלים הנכונים, זה עושה את זה ממש קל ללמוד מה מדפסות זמינות ברשת.

פרוטוקול NTP גם מאפשר לשיטת שידור לקבוצה (IP 224.0.1.1) להכריז על מקורות זמן לאזורים שמעבר לרשת המשנה היחידה.

Anycast
Anycast הוא קצת מיוחד מאז שכבות Unicast על גבי זה. Anycast הוא הכרזה על אותה רשת שונים חלקים של הרשת, כדי להקטין את הרשת כשות צריך להגיע לרשת.

פרוטוקול המעבר 6to4 IPv6 משתמש ב- Anycast. 6to4 השערים להכריז על נוכחותם על IP ספציפי, 192.88.99.1. לקוחות המעוניינים להשתמש שער 6to4 לשלוח תנועה ל 192.88.99.1 אמון ברשת כדי לספק את הבקשה חיבור לנתב 6to4.

שירותי NTP עבור המארחים NTP פופולרי במיוחד עשוי בהחלט להיות anycasted, אבל אין לי הוכחה לכך. אין שום דבר בפרוטוקול כדי למנוע את זה.

שירותים אחרים משתמשים ב- Anycast כדי לשפר את יישוב הנתונים למשתמשי הקצה. Google עושה Anycast עם דפי החיפוש שלה במקומות מסוימים (ו- geo-IP באחרים). שרתי DNS של Root משתמשים ב- Anycast מסיבות דומות. ServerFault עצמו פשוט יכול ללכת לשם, יש להם מרכזי נתונים בניו יורק ואורגון, אבל עדיין לא הלך לשם.


חששות ברשת

תעבורת שידור מוגזמת יכולה לשדוד את כל הצמתים באותה רשת משנה של רוחב פס. זה פחות דאגה בימים אלה עם יציאות GIGE מלא דופלקס, אבל בחזרה חצי דופלקס 10mb ימים שידור סערה יכול להביא את הרשת כדי לעצור מהר ממש. אלה רשתות דופלקס למחצה עם תחום התנגשות גדול אחד על פני כל הצמתים היו פגיעים במיוחד לשדר סופות, ולכן ספרי רשת, במיוחד אלה ישנים יותר, אומר לפקוח עין על שידור התנועה. Switched / Full-Duplex רשתות הרבה יותר קשה לעצור עם סערה שידור, אבל זה עדיין יכול לקרות. השידור הוא נדרש לתפקוד נכון של רשתות IP.

Multicast יש את אותה אפשרות התעללות. אם צומת אחד בקבוצת שידור לקבוצה מתחיל לשלוח כמויות עצומות של תנועה לקבוצה זו, כל הצמתים המנויים יראו את כל התנועה. כמו שידור, תנועה מוגזמת Mcast יכול להגדיל את האפשרויות של התנגשויות על קשרים כאלה שבו זה בעיה.

שידור לקבוצה הוא אופציונאלי תכונה עם IPv4, אבל נדרש עבור IPv6. שידור ה- IPv4 מוחלף בשידור לקבוצה ב- IPv6 (ראה גם: מדוע לא ניתן לשלוח שידורי IPv6?). לעתים קרובות הוא כבוי ברשתות IPv4. לא במקרה, הפעלת multicast היא אחת הסיבות רבות למהנדסים ברשת הם לירי של המעבר IPv6 לפני שהם יש לעשות זאת.

חישוב כמה תנועה היא יותר מדי תנועה תלוי כמה דברים

 • חצי לעומת דופלקס מלא: רשתות דו-כיוונית למחצה כוללות סובלנות הרבה יותר נמוכה לתנועת bcast / mcast.
 • מהירות של יציאות רשת: מהר יותר את הרשת, פחות בעיה זו הופכת. ב 10Mb Ethernet ימים 5-10% של התנועה על נמל יכול להיות תנועה bcast, אם לא יותר, אבל על GigE פחות מ 1% (כנראה הדרך פחות) סביר יותר.
 • מספר הצמתים ברשת: ככל שיש לך יותר צמתים, את תעבורת שידור בלתי נמנע יותר אתה תישא (ARP). אם יש לך שידור פרוטוקולים ספציפיים בשימוש, גלישה של Windows או דברים אחרים כמו אשכולות hearterats, שבו בעיות להתחיל ישתנה.
 • טכנולוגיית רשת: Wired Ethernet הוא מהיר מספיק, כי כל עוד יש לך ציוד מודרני נהיגה בו, bcast / mcast אינו צפוי לגרום לך בעיות. אלחוטי, לעומת זאת, יכול לסבול מתנועת שידור מוגזמת שכן הוא מדיום משותף בין כל הצמתים ולכן בתחום התנגשות יחיד.

בסופו של דבר, Bcast ו Mcast התנועה לשדוד יציאות של רוחב הפס את הדף. כאשר אתה מתחיל לדאוג תלויה מאוד ברשת הפרט שלך סובלנות עבור ביצועים משתנים. באופן כללי, צפיפות צומת הרשת לא scaled מהר ככל מהירויות הרשת כך את אחוז השידור הכולל, כמו מספר התנועה כבר יורד לאורך זמן.

רשתות מסוימות לא מאפשרות שידור לקבוצה מסיבות ספציפיות, ואחרות מעולם לא לקחו את הזמן כדי להגדיר את זה. יש כמה פרוטוקולי שידור לקבוצה שיכולים לחשוף מידע מעניין (SLP הוא כזה) לכל מי שמקשיב לדברים הנכונים. באופן אישי, לא אכפת לי תעבורה שידור קטין כמו המטרד הגדול שראיתי עם זה מזהם את הרשת לוכדת כאשר אני עושה כמה ניתוח רשת; ועל כך יש מסננים.


162
2018-06-11 20:51+1. שידורים יכולים להתרחש בשתי שכבות 2 ו -3. בקשת ARP היא שידור שכבה 2, כאשר שאילתת שם של NetBIOS היא שכבה 3. - joeqwerty
תשובה פנטסטית לחלוטין. הייתי יכול לעשות את זה. אני אוהב במיוחד את הדיון שלך SLP כפי שיש לי mcast נושאים קשורים עם זה. - kce


הנה כמה פרטים בסיסיים:

שידור חד- תעבורת שידור ליעד בודד היא תנועה המיועדת למארח יחיד. כל שאר המארחים יתעלם מתנועה בשידור ליעד בודד שלא נועדו לעצמם. בסביבה מוחלפת, תעבורת שידור ליעד בודד אינה "נשמעת" בדרך כלל על ידי כל מארח שאינו המארח שאליו מכוונת התנועה. בסביבה המשתמשת רכזות (צמרמורת) כל המארחים יהיה "לשמוע" שידור ליעד אחד המיועד לכל מארח אחרים, אבל הם יתעלמו כל תנועה לא נועדו עבור עצמם.

שידור: שידור התנועה היא תנועה שנשלח מתוך כוונה להיות "שמע" על ידי כל המארחים על קטע רשת מסוים. דוגמאות לתנועת שידור יהיו בקשת ARP, שהיא שידור בשכבה הפיזית (כתובת MAC FF-FF-FF-FF-FF-FF) או שאילתת שם של NetBIOS, שהיא שידור בשכבת הרשת (כל מה שקורה כדי להיות כתובת השידור עבור רשת מסוימת זו, כגון 64.28.42.63 עבור הרשת 64.28.42.0/26).

שידור לקבוצה: תעבורת שידור לקבוצה היא תנועה שנשלח מתוך כוונה להיות "שמעו" על ידי קבוצת מארחים מסוימת בפלח רשת. חלק מתנועת שידור לקבוצה יכולה להיחשב כתנועה משודרת, כגון תנועה לכתובת שידור לקבוצה 224.0.0.1, שהיא תעבורת שידור לקבוצה המיועדת לכל המארחים באותו פלח רשת. דוגמה נוספת לתנועה בשידור לקבוצה תהיה תנועה שנשלחו לכתובת השידור הרב-תכליתי 224.0.0.9, שמה שהיא משתמשת בנתבי RIP כדי לשלוח מידע ניתוב לנתבי RIP אחרים באותו קטע רשת.

אני אשאיר Anycast למישהו אחר כמו שאני באמת לא יודע על זה הרבה.


11
2018-06-11 20:21הייתי ממש שמח שזה ענה גם. גם אני לא ידעתי מה בכלל. - KCotreau


Anycast אינו סוג נרחב של תקשורת ב- IPv4, אבל הוא נמצא ב- IPv6.

שלושה סוגים של תקשורת IPv4 הם 1) שידור ליעד אחד, 2) שידור לקבוצה 3) שידור.

1) IPv4 Unicast סוג אחד על אחד של תקשורת. התקן רשת מתקשר עם התקן רשת אחר. כתובת שכבה 3 המשמשת עבור Unicast היא IPv4 Class A, Class B, Class C. כתובת שכבה 2 היא כתובת MAC לשידור ליעד בודד.

דוגמה: עיון באתר, הורדת קובץ באמצעות FTP, התחברות להתקן אחר באמצעות SSH (Secure Shell) וכו '

2) IPv4 שידור לקבוצה סוג אחד לרבים של תקשורת. התקן רשת שולח מנות נתונים של IPv4 והוא מועבר למכשירים המעוניינים בתנועה זו. כתובת שכבה 3 המשמשת לשידור לקבוצה IPv4 היא כתובות Class D IP4 (מתחיל מ 224 עד 239) כתובת שכבה 2 עבור שידור לקבוצה IPv4 מתחילה עם "01: 00: 5e".

דוגמה: IPTV, OSPF הודעות שלום, EIGRP הודעות שלום, עדכונים RIPv2 כביש.

3) שידור IPv4 אחד לכל סוג של תקשורת. התקן רשת שולח מנות נתונים של IPv4 והוא יועבר לכל ההתקנים באותו מקטע LAN. הבעיה עם שידור התנועה היא, שידור להפריע את כל ההתקנים LAN ולגרום הפסולת רוחב פס.

דוגמה: DHCPv4 גלה הודעות

ב IPv6, יש לנו Unicast, שידור ו Anycast. הקונספט של Unicast ו- Multicast זהה ב- IPv4 ו- IPv6, למעט השינויים בכתובות IPv6 Layer 3 המשמשות לשידור ולשידור לקבוצה ולכתובת שכבה 2 המשמשת לשידור לקבוצה. כתובת שכבה 2 המשמשת לתחנת שידור לקבוצה של IPv6 מתחילה מ -33: 33: (ב- Ipv4, היא "01: 00: 5e").

IPv6 Anycast IPv6 Anycast סוג של תקשורת משמש לזיהוי ממשק מקבוצה של ממשקים, המספקים את אותו שירות, אבל קרוב הלקוח במרחק ניתוב (אנחנו יכולים להשוות מרחק ניתוב דומה המרחק הגיאוגרפי). Anycast אפשרי רק בעזרת פרוטוקולי ניתוב.

בדוק את הקישור הבא לקבלת הסבר ברור יותר על IPv6 Anycast.

http://www.omnisecu.com/tcpip/ipv6/unicast-multicast-anycast-types-of-network-communication-in-ipv6.php

לדוגמה, הבית שלי נמצא בהודו, ואני רוצה לפתור את FQDN "www.serverfault.com"כתובת IP, שקול יש לי שלושה שרתי DNS, אחד הממוקם בארה"ב, אחרים בקנדה, ואחרים בהודו, כל מתן שירות זהה.בחירה טובה יותר הוא שרת ה- DNS מהודו, כי הוא ממוקם ליד הבית שלי .אני אקבל תשובה מהירה יותר ולגרום פחות תעבורת הרשת אם אני משתמש בשירות ליד המקום שלי. Anycast יכול למצוא את השרת אשר קרוב לבית שלי ולקבל את השירות מאותו שרת.


6
2018-02-10 14:39