שאלה מדוע מצב דו-כיווני למחצה נתמך עבור רשתות 10BASE-T ו- 100BASE-TX?


כרגע אני לומד על סטנדרטים Ethernet, משא ומתן אוטומטי דופלקס אי התאמה. זה גרם לי לתהות מדוע פעולות דופלקס למחצה מותרות ברשתות 10BASE-T ו- 100BASE-TX. האם לא היה קל יותר לאכוף פעולה דו-צדדית מלאה בתקן IEEE?


4
2017-12-28 17:45


תשובות:


תפסיק עם זה, אתה גורם לי להרגיש זקנה. ;)

Ethernet תוכנן במקור כדי להתחבר למדיה משותפת. בעבר היו מכשירים בשם "רכזות". כלפי חוץ, רכזות נראים כמעט כמו מתגים לעשות היום, אבל הדרך שבה הם קדימה מסגרות שונה במהותו.

כמעט כל מתג Ethernet יבנה מסד נתונים הממפה כתובות MAC ליציאות RJ-45. זה בונה את מסד הנתונים על ידי למידה מה מחובר לנמל שלה. זה מסיק מה מחובר מהמקור כתובות MAC שנצפו על חוטי מחובר. כאשר מתג מקבל מסגרת על יציאה, הוא מבצע בדיקה במסד נתונים זה כדי למצוא היכן עליו לשלוח את המסגרת. אם אין ערך מסד נתונים, הוא "מציף" את המסגרת - שולח אותה לכל היציאות בניסיון לעורר תגובה. המפתח לזכור כאן הוא כי בוררים לנסות לשלוח תנועה רק לאן הוא צריך ללכת.

רכזות לא מטרידות עם כל זה. זה פשוט שולח כל מסגרת, כל פיסת קיבל על יציאה, לכל יציאות אחרות ברגע שהוא מתקבל. המשמעות כאן היא ששתי תחנות אינן יכולות לשלוח מסגרות לרשת באותו זמן בדיוק. אם הם יעשו זאת, הם יפריעו זה לזה. יש מנגנון מובנה ב Ethernet להתמודד עם המצב הזה נקרא התנגשות זיהוי. (ייתכן שראית את המונח CSMA / CD - זהו חלק התקליטורים של מונח זה).

כדי לענות על השאלה שלך, דופלקס הופך לבעיה בעת התחברות לרכזות. רכזות אינן יכולות לדבר עם תחנות בדופלקס מלא מכיוון שבפעולה דו-צדדית מלאה, אין דרך לתחנה להחיל זיהוי התנגשות. תחנת הדופלקס המלאה מצפה לתנועה לזרום פנימה והחוצה בו זמנית, והתחנה מניחה שהיא לא צריכה להפסיק את השידור כאשר היא מקבלת מסגרת. בקיצור, פעולה דו-כיוונית למחצה מאפשרת זיהוי התנגשות; פעולה דו - צדדית מלאה משביתה.

רכזת Ethernet מספקת 10 או 100 Mbits של רוחב פס משותף לכל התחנות המחוברות. במילים אחרות, סך השימוש ברוחב הפס של כל התחנות על רכזת לא יעלה על זה 10 או 100 Mbits. החלפת הטכנולוגיה היא בבירור עדיפה בהרבה כאשר אתה מחשיב את השימוש ברוחב הפס הכולל על כל אחד לעבור יציאת לא יעלה על 10 או 100 Mbits.

Gigabit Ethernet פותחה לאחר מתגים הפך בכל מקום וחצי דופלקס המבצע כבר לא היה צורך.

אם אתה מעוניין, Ethernet 10Base-2 היא דוגמה נוספת של התקשורת המשותפת. טבעת אסימון היא דוגמה נוספת, עם דרך אחרת לפתרון בעיית איתור התנגשות.

HTH!


18
2017-12-28 19:32+1 - אני אוהב את הריח של ההיתוך המשותף התנגשות תחום Ethernet בבוקר. > חיוך < - Evan Anderson
כיצד יכולים הדברים האלה "הטבוריים" שאתם מתכוונים לגרום לכם להרגיש זקנים? אמיתי Ethernet פועל על שיתוף גרזן עבה עם ברזים ערפד, מקמ"שים, כבלי AUI. - Ward♦
עדיין יש לי כלי קורפינג ברז שאוסף אבק על מדף איפשהו. - Iain
@ DEMPRs IE, DECserver 200s ו 300s, DELNIs ... </ nostalgia> - Ward♦
@ward אני אראה נוסטלגיה שלך ולהעלות לך DECNet, LAT, VT220, VXT2000 - Iain