שאלה מה עליי לקחת בחשבון בעת ​​בחירת סוג RAID?


יש עכשיו א תשובה קנונית לשאלה זו מעל כאן כי מתאר כל סוג של RAID בשימוש היום, כאשר אתה צריך ולא צריך להשתמש בכל אחד, וכיצד לחשב קיבולת RAW שמיש של כל סוג RAID.

אני מנהל את החומרה שמפעילה אתר אינטרנט שמקבל 10,000 מבקרים מדי יום. מה משתנים אני צריך לשקול כאשר מחליטים איזה סוג RAID לבחור עבור יישום האינטרנט שלנו? השרת הוא שרת HP-DL380 G6 עם 6 146GB (SCSI) HDDs.


4
2018-03-13 08:38


תשובות:


אני יודע כי המכונה ואת הדיסקים האלה טוב מאוד, אבל לא סיפרת לנו מה היישום עושה וכמה שטח אתה צריך - זה חשוב כי יש לך כמה אפשרויות, בואו לעבור אותם.

RAID 0 - יש לך 6 x 146GB (למעשה אתה מקבל רק על 95% של 146GB, לקחת את זה בחשבון בכל עת) זמין לך יישום - זה מביא לך את רוב שטח אבל הוא רע הרעיון כאשר אחד הדיסק נכשל זה הורג את כל הנתונים שלך - להימנע מכך.

RAID 1 - אתה יכול להגדיר באופן תיאורטי 3 x (2 x 146GB) RAID 1 מערכים - ייתכן שיש סיבה טובה לעשות את זה, אתה יכול לקבל את מערכת ההפעלה שלך על זוג אחד, הנתונים שלך על זוג אחר היומנים שלך על זוג אחר - אם היישום שלך הוא מסד נתונים כבד לכתוב זה לא הדרך הגרועה ביותר אם הנתונים שלך יתאים שטח קטן - להתעלם אם היישום שלך הוא לא מסד נתונים.

התעלם RAID 3 ו -4 - הם ישנים (אלא אם כן אתה NetApp כמובן :))

RAID 5 - זה ייתן לך 5 x 146GB של שטח ויכול לשרוד כישלון דיסק אחד - RAID 5 הוא סוג של שנאה על ידי די הרבה מאיתנו geeks עבור משעמם, אבל תקף, סיבות סטטיסטיות - אם היישום שלך הוא משהו שעושה בעיקר קורא נגד בקלות לשחזר או נתונים ארעיים להגדיר אז RAID 5 יכול לתת לך איזון טוב למדי.

RAID 6 - זה ייתן לך 4 x 146GB אבל מאפשרים לך לשרוד שני כשלים בדיסק בו זמנית - הייתי להימנע מצב זה בהתחשב ההתקנה שלך כפי שהוא נותן לך עונש ביצועים לכתוב ורק נותן לך דיסק אחד של שטח נוסף ...

RAID 10 - זה מפצל את 6 דיסקים לתוך שני ערימות של שלושה דיסקים - אז אתה מקבל רק 3 x 146GB של שטח - אבל זה יכול לשרוד עד שלושה דיסקים נכשל ללא ביצועים להיטים, למעשה זה בדרך כלל במצב המהיר ביותר עבור שניהם קורא וכותב - אם אתה יכול לחיות עם רק 3 דיסקים בשווי של שטח אז מצב זה יהיה נהדר עבור רוב היישומים.

RAID 50 - גם אתה רק יש מספיק דיסקים עבור זה ואתה רק לקבל 2 x 146GB של שטח אפס לטובת המצב שלך ואין לך מספיק דיסקים עבור RAID 60.

אז אתה יכול לראות איך דרישות היישום שלך יניע את פריסת הדיסק שלך - תן לנו לדעת מה אתה עושה ואנו מצביעים לך למצב אחד על פני אישור אחר.

עכשיו עוד דבר אחד שיש לך הוא שיש לך 2 חריצי כונן פנוי נשאר על המודל הזה - אני ממליץ לך למלא אותם עכשיו. הסיבה לכך היא שאם יש לך מערכת מסד נתונים אתה יכול לקבל זוג RAID 1 עבור מערכת ההפעלה שלך ואת היישומים, זוג 2 דיסקים עבור נתונים זוג זוגות עבור יומני מסד נתונים - זה יהיה די מהר ולתת לך 2 x 146GB של שטח מסד נתונים במקום רק 1 x 146GB - האם זה הגיוני? אם יש לך יותר 'לקריאה בלבד' סוג של התקנה לאחר מכן יש 8 דיסקים יאפשר לך לקבל הרבה יותר גדול ו / או הרבה יותר מהר RAID 5/6 או 10 התקנה אלה הם הטובים ביותר שנוצרו ככה ביום אחד הוסיף כי יותר מאוחר.

אני מקווה שזה יעזור ולחזור עם מידע נוסף בבקשה, אה ו p.s. בחירה טובה בשרת, הם נהדרים - יש לך עבודה iLO עדיין, זה שומר חיים :)


13
2018-03-13 09:06

raidz2 https://blogs.oracle.com/ahl/entry/double_parity_raid_z


0
2018-03-13 12:22התשובה שלך סוג של מסתמך עליו במיוחד מפעיל OpenSolaris אם כי - אז יש .. מה, 5% במקרה הטוב, סיכוי שאתה צודק? - Chopper3
זה מניח שאתה משתמש ZFS. - MDMarra