שאלה היגיון מאחורי השימוש של RHEL LVM אפילו על דיסק אחד להתקין


כאשר עושה התקנה ברירת המחדל של RHEL5 ומעלה (לפחות - לא זוכר אם זה עשה את זה עוד), אנקונדה יהיה להגדיר את הכוננים שלך לתוך קבוצת נפח לוגי - גם אם יש רק כונן אחד.

מהי המטרה / חשיבה מאחורי השימוש LVM על גבי כונן אחד? אני מבין למה היית רוצה מעל כונני RAIDed או על פני דיסקים מרובים של [בגדלים שונים] בגדלים שונים, אבל לא אם יש רק דיסק אחד.

האם זה רק כדי לספק את הזדמנות כדי להוסיף שטח נוסף במורד הכביש אם יקרה לך לשנות את דעתך על כמה מקום מכונה נתון צריך להקצות לו?


4
2017-11-10 21:30
גמישות כמובן - SpacemanSpiff


תשובות:


הדעה האישית שלי היא שכל מערכות ההפעלה המודרניות צריכות לנהל את ניהול העוצמה מסוג כלשהו. כמו שאמרת, מטרה אחת היא להבטיח שתוכל להגדיל את הנתונים בעתיד מעבר למגבלות הגופניות של הדיסק. כולל (althoguh במהירות להיות irrelevent) DOS מגבלות מחיצה.

סיבה טובה נוספת היא במקרה של כשל בדיסק (SMART מתחיל להצביע על כישלון), אתה יכול לחבר דיסק נוסף, להוסיף אותו לקבוצה נפח, ולאחר מכן pvmove כל הנתונים שלך על הדיסק - בתיאוריה שלה אפשר לעשות זה על מערכת לחיות אבל אני כנראה לא הייתי עושה את זה! זה מאוד מפשט אלה סוגים של פעולות.

חוץ מזה, LVM יכול להיות שימושי עבור גיבויים, התכונה תמונת מצב מאפשר לך לעשות כמה דברים די חכם עם, לומר בסיס נתונים כדי להבטיח גיבויים עקבית. אז אתה יכול ב- MySQL למשל ..

  • שטוף את כל השולחנות עם נעילת קריאה וקבל מיקום binlog ראשי.
  • צור תמונת מצב של LVM.
  • נעילת השולחנות.
  • גיבוי התוכן של ספריית הנתונים MySQL אתה פשוט snapshotted, יחד עם מיקום binlog הראשי שלך.
  • להרוס את התמונה.

נמוכה השפעה עקבית MySQL נקודה בזמן גיבויים עם מעט מאמץ מצידך.

הרבה מה LVM יכול לעשות אם כי הולך להיות superceded על ידי btrfs אשר יש בנוי נפח ניהול בכל מקרה, אבל כפי שהוא עומד עכשיו אני חושב את האפשרויות שאתה מקבל עם LVM לעשות את זה לא brainer עבור הפעלת כברירת מחדל.

החיסרון הזה הוא שזה יכול להיות קצת יותר מסובך כדי להציל, אבל אחד הדברים האלה לך להבין פעם אחת ולזכור. חשוב יותר, כי אתה נמוך עקביות הנתונים שלך. לא כל יישומי LVM תומכים במחיצות מערכת קבצים לדוגמה, ועשויים להיות שווים לך משהו בהתאם למה שאתה עושה עם המערכת שלך.


9
2017-11-10 21:41למה אתה לא ממליץ על pvmove על מערכת חיה? בגלל I / O נוספים, או שאתה מודאג לגבי האמינות של pvmove? אישית עשיתי את זה תריסר פעמים על חיים שאינם מערכות ייצור, ללא בעיות. - Martijn Heemels
לא ממש עבור I / O. בעיקר משום שאני באמת pvmove מכונן פגום ולכן זה does not לעזור לשמור מחפשים את הראש באופן אקראי כאשר pvmove זה מנסה לעשות קריאה רציף של הנתונים. יהיה זה אקראי מבקש הוא קצת יותר גבוה הסיכון. אני wouldnt באמת יש בעיה עושה את זה על מערכת לומר כי פיזית היה פועל מתוך דיסקים אני יכול לשים את זה ואני הייתי pvmoving להוסיף דיסק גדול. - Matthew Ife


אני לא יכול לדבר בוודאות מדוע, אבל האם לא הקלות של התרחבות עתידית סיבה טובה מספיק בפני עצמה?


1
2017-11-10 21:35