שאלה האם אני יכול ליצור TLD ברמה העליונה? (למשל, מיכאל)


נראה ש- ICANN מאפשרת זאת יצירת תחומים ברמה העליונה. במקום "רישום" תחום, אתה בעצם יהיה להירשם כדי להיות רשם (אתה תהיה מתן רישומים על TLD שלך).

 1. כיצד הם מחליטים האם לקבל / לדחות בקשות? (כלומר, חובת איסור הדרישה למיעל, למשל)
 2. האם עסק קיים יכול לרשום TLD, או שהוא רק ארגון כללי יותר (כלומר "חברת המוזיאון" במקום "המוזיאון להיסטוריה של ניו יורק").
 3. כמה זה עולה?

82
2018-03-04 16:28
Dibs ב http: //george.michael - Yahel
אם אתה קונה אי בדרום האוקיינוס ​​השקט, אתה יכול לבנות את המדינה שלך. זוהי התחלה אם אתה רוצה להיות בעל שני TLD אופי. - GolezTrol
אני שונא שזה מותר, אפילו עם כל הקריטריונים, לגמרי הורס את הנקודה של המערכת. (שלא לדבר על sodding את אצווה שלמה של אימות שם תחום בודק במספר עצום של קוד ברחבי העולם.) - Orbling
@ Obbling: למה שם תחום כתוב כראוי שובר אימות? if dns_resolve(domain_name) != NULL: ... - Lie Ryan
@ Obbling: ובכן, רוב קוד האימות (ועצה, אפילו כאן!) עדיין חי באשליה כי TLD חוקי הוא [a-z]{2,3}, או ,4}; איך היא העובדה שאנשים כותבים קוד שבור רלוונטי ליצירת TLD? לא יכול להיות (ויהיה) TLDs חדשים, whitelisting הקיימים הקיימים הוא קצר רואי. (אני מסכים כי יצירת TLD יהירות כמו .piskvor יהיה רק ​​גימיק מעצבן) - Piskvor


תשובות:


ישנם שיקולים שונים לקבלת הבקשה, מכוסה מדריך (PDF). חלק מהתהליך יכלול את היישום עובר מספר פאנלים, כולל:

 • פאנל הדמיון של מחרוזת - מעריך אם מחרוזת gTLD מוצעת עלולה לגרום לבלבול של המשתמש עקב הדמיון עם כל שם שמור, כל TLD קיים, כל IDN ccTLD המבוקש או כל מחרוזת gTLD חדשה שהוגשה בסבב היישומים הנוכחי. הדבר מתרחש במהלך סקירת הדמיון במיתרים בהערכה ראשונית. כמו כן, ניתן לעיין בטבלאות IDN שהוגשו על ידי המבקשים במסגרת עבודתה.

 • לוח יציבות DNS - ביקורות שכל מחרוזת מחרוזת קובעת אם המחרוזת המוצעת עלולה להשפיע לרעה על האבטחה או על היציבות של ה- DNS. הדבר מתרחש במהלך סקירת מחרוזות יציבות ה- DNS בהערכה ראשונית.

 • לוח שמות גיאוגרפיים - בודק כל יישום כדי לקבוע אם gTLD המיושם מייצג שם גיאוגרפי, כהגדרתו בספר ההדרכה של המבקש. במקרה שהמחרוזת מייצגת שם גיאוגרפי ודורשת תמיכה ממשלתית, הצוות יבדוק ויוודא שהתיעוד שסופק עם הבקשה הוא מהממשלות הרלוונטיות או מהרשויות הציבוריות והוא אותנטי.

 • לוח הערכה טכני - בודק את הרכיבים הטכניים של כל יישום כנגד הקריטריונים במדריך למשתמש, יחד עם פעולות הרישום המוצעות, על מנת לקבוע האם המבקש הוא בעל יכולת טכנית ויכולת מבצעית להפעיל רישום gTLD כפי שהוצע בבקשה. זה קורה במהלך טכני / תפעולי ביקורות בהערכה ראשונית, והוא עשוי להתרחש גם הערכה מורחבת אם יש צורך ואם נבחר על ידי המבקש.

 • לוח הערכה פיננסי - בודק כל יישום כנגד הקריטריונים העסקיים, הפיננסיים והארגוניים הרלוונטיים הנכללים במדריך למשתמש, כדי לקבוע אם המבקש מסוגל מבחינה כלכלית לשמור על רישום gTLD כפי שהוצע בבקשה. זה קורה במהלך הסקירה הפיננסית בהערכה ראשונית, ועלול להתרחש גם בהערכה מורחבת אם יש צורך ואם נבחר על ידי המבקש.

 • לוח שירותי הרישום - סקירת שירותי הרישום המוצעים ביישום כדי לקבוע אם שירותי רישום כלשהם מהווים סיכון להשפעה שלילית משמעותית על אבטחה או יציבות. זה קורה, אם רלוונטי, במהלך תקופת ההערכה המורחבת.

כל אחד יכול לרשום TLD, אם כי מוטב שיהיה לך את הסימן המסחרי, ואחרים יכולים להגיש התנגדויות ליישום TLD שלך. כמו כן, תצטרך להיות מסוגל לפעול כרישום.

העלויות מתחילות ב -185 אלף דולר. משאלות נפוצות שאליהן קישרת:

 • 7.2 כמה עולה דמי ההערכה? דמי ההערכה נאמדים ב 185,000 דולר. המבקשים יידרשו לשלם דמי הפקדה בסך $ 5,000 ארה"ב לכל חריץ בקשה ליישום בעת הרישום. 5,000 דולר ארה"ב יזוכו כנגד דמי ההערכה. ייתכן שיחולו עמלות אחרות בהתאם לנתיב היישום הספציפי. עיין בסעיף 1.5 של המדריך למשתמש לקבלת פרטים על שיטות התשלום, עמלות נוספות ותזמון החזרים.
 • 7.3 האם יש עלויות נוספות עלי להיות מודעים להגשת בקשה ל- gTLD חדש? כן. המבקשים עשויים להיות נדרשים לשלם עמלות נוספות במקרים מסוימים בהם צעדים תהליך מיוחדים חלים, וצפוי לצפות בחשבון את העסק שלהם להתחיל עלויות. ראה סעיף 1.5.2 של המדריך למשתמש.
 • 7.5 האם יש עמלות מתמשכות לאחר ש- gTLD אושר על-ידי ICANN? כן. לאחר שעברו בהצלחה את כל שלבי ההערכה, על המבקש לחתום על הסכם gTLD חדש (הנקרא גם הסכם רישום) עם ICANN. על פי ההסכם, קיימות שתי אגרות:) א (עמלה קבועה של 6,250 דולר לרבעון קלנדרי; ) ב (ועמלת עסקה בסך של 0.25 דולר ארה ב ". האחרון אינו חל אלא אם נרשמו ב- gTLD יותר מ -50,000 שמות דומיינים.

54
2018-03-04 18:07אם אתה מעניק TLD, האם אתה נדרש לאפשר לאחרים לרשום שמות דומיין ב- TLD? - Michael Pryor
מצא את התשובה (שהיא YES): "מפעיל הרישום לא יאפשר ולא יאפשר לכל [גורם קשור]: א. להציג במישרין או בעקיפין כל העדפה או לספק כל שיקול מיוחד לרשם; , למעט שמות הרשומים באמצעות רשם מוסמך של ICANN, הנחוץ באופן סביר לניהול, לפעולה ולמטרה של TLD "; - Michael Pryor
באפשרותך להגדיר את הנחיות הרישום שלך כרשם עבור TLD זה. אז אתה לא יכול להציג העדפה, אבל אתה יכול לשים במקום הנחיות ספציפיות כי למעשה לאכוף העדפה. - schellack
@ מיכאל פריור - לא, ראה סעיף 8.7 לשאלות הנפוצות שאליהן קישרת: "אם אני רוצה לרשום gTLD בלבד לשימוש עצמי, לדוגמה, לשימוש בלעדי על ידי החברה, השותפים, היועצים, בעלי המניות, רואי החשבון וכו '. , האם אני יכול להגביל את הנפקת תחומים ברמה השנייה לאותם אנשים, האם אני יכול לסרב לקבל בקשות לתחומי הרמה השנייה מחברי הציבור בכלל? ": כן. המבקש אחראי לקביעת המודל העסקי והמדיניות כיצד ישתמשו ב- gTLD שלהם, כל עוד הרישום עומד בתנאים של הסכם הרישום. - Zhaph - Ben Duguid


הפוסט שאתה מקשר מכיל קישור ל"מדריך המבקש "שעונה על כל השאלות שלך. לדוגמה:

 1. יש מבנה הערכה נוקשה המתואר לאורך המדריך. זה נראה כאילו הם מצפים ממך להיות רשם, אז אתה צריך להוכיח יכולת פיננסית וטכנית לבצע משימה זו. קשה לסכם את כל התשובות; אתה באמת צריך לשבת ולקרוא את המדריך.
 2. פרטים נמצאים במדריך. זה נראה כאילו אתה עסק קיים מופיע בבורסה ציבורית אתה יכול לדלג על הרבה ניירת. אם אתה לא, אתה צריך לעבור תהליך שכולל בדיקות רקע. זה מתואר בפירוט במדריך.
 3. 185,000 $ רשום כעמלה הנדרשת על ידי כולם; אתה כנראה צריך להשקיע יותר על בדיקות רקע מקבל עורכי דין כדי להסתכל על כל הניירת בשבילך.

9
2018-03-04 18:01

Yikes, בהצלחה, זה תהליך מאוד מסובך ופוליטי, מלא של סרט אדום. ניתן לראות את נקודת המוצא הרשמית כאן: http://www.icann.org/en/tlds/tld-application-process.htm או פשוט לחפש "יישום TLD ICANN".

עריכה: כנראה יש תוכנית "חדשה" גם: תוכנית gTLD חדשה


8
2018-03-04 17:58