שאלה מה קורה כאשר אתה מחבר שני צדדים של כבל להתקן רשת אחד?


מה צפוי לקרות בעת חיבור שני קצוות של כבל רשת למתג בודד / נתב אחד? האם זה יוצר בעיות ברשת, או פשוט להתעלם?


80
2018-03-03 23:36
זה קרה באחד ממקומות העבודה שלי. משתתף בפגישה של מועצת המנהלים לקח את כבל התיקון שהוא שמר בתיק של המחשב הנייד שלו תקע את שני הקצוות לתוך כמה פתחי נקבה 8P8C פתוח. הרשת נעצרה מיד. זה היה אז כי מחלקת ה- IT נודע כי לא אפשרנו STP על ערימת המתג של MDF שלנו. זה לקח זמן עצוב כדי לעקוב אחר שם הבעיה הפיזית היה יותר מדי. - Wesley


תשובות:


תלוי בנתב / מתג.

אם זה "מנוהל"כמו Netgear הגון, סיסקו או HP Procurve, או יש STP (Spanning Tree Protocol) או אחד הווריאנטים שלה מופעלת, יש כמה שניות של אי שפיות מוחלטת, ואז הבורר מבין כי יש לולאה טופולוגיה הרשת, וחוסם אחד של הנמלים.

(תיארתי מחדש את ההתכנסות מחדש של STP כ"טירוף מוחלט ", מכיוון שאם אתה משתמש בסגנון ישן, איטי, STP, אזי ההתכנסות מחדש עשויה להימשך 30 שניות או יותר, בהתאם למורכבות הרשת.הספקים הספציפיים של ספק STP כגון BackboneFast וכן הלאה יקטין את זה, אבל אתה עדיין עלול בסופו של דבר עם תקופה קצרה של רשת לא יציבה מעט. Rapid STP הוא גלה מהר יותר להתכנס, בשל אלגוריתם שונה)

אם זה "לא מנוהל"- כמו די הרבה כל הציוד כיתה SOHO, וכן חלק הוגן של בוררים קטנים 4-8 יציאות, ואז כל משוגע לעזאזל משוחרר, כפי שאתה פשוט יצרו לולאה ברשת, וכל התנועה נוטה רק להקפיץ פנימה הלולאה.

הסיבה לכך היא כי מתגים מסתמכים על תהליך של למידה MAC כתובת למפות כתובות MAC ליציאות פיזיות. ברשת ללא לולאה, כתובת MAC אחת תהיה גלויה רק ​​למתג ביציאה פיזית מסוימת. אם יש לך לולאה, המתג יראה נתיבים מרובים לאותה כתובת MAC, וייתכן שמספר כתובות MAC ביציאות מרובות, אז במקום שהמעבר יועבר בצורה יעילה, הוא ישודר לכל מקום בו הוא רואה את ה- MACs. זה ידוע בשם "שידור סערה".

זה יכול להשתמש במהירות את כל הכוח של מתג הבורר, למלא את המאגרים לקבל ולקבל, כמו גם מזהמים את השולחן כתובת MAC.

ביסודו של דבר, אם אתה יוצר לולאה ברשת, אתה יודע על זה, או באמצעות ניטור (גילוי שינוי טופולוגיה STP [יש לך ניטור, נכון?]), או בכל דבר נופל באופן דרמטי.

אם אתה מסתכל על מתג שיש לו סערה שידור על זה, אתה נוטה למצוא את כל הנורות הפעילות הנמל מהבהבים הכל באותו זמן.


90
2018-03-03 23:55רק כדי להוסיף את האמור לעיל, בוררים מנוהל ראיתי בדרך כלל יש הגדרה / סף לשידורים מקסימלית - אם אתה מחבר כבל בחזרה אל הבורר בא אתה מפעיל את הסיכון של שידור סערה - en.wikipedia.org/wiki/Broadcast_radiation. - Robin Gill


בעיה דומה התרחשה בעבודה שלי - אבל נאמר לי כי מצב זה (כבל Ethernet מחובר לשתי יציאות רשת נפרדות) לא לגשר את הרשתות אלא אם כן זה היה כבל מוצלב. מצאנו מקרה שבו מישהו בחדר הישיבות מחובר כבל יחיד לתוך הנמל הנשי של שתי רשתות נפרדות לחלוטין. היה דיון תוסס בשאלה אם זה היה אקדח מעשן או לא (הרשתות צריך להיות נפרד) - אבל לאחרונה, מתגים ברשת אחת שודרגו & autosense לא היה כבוי - או אולי זה אוטומטי mdix (איפה זה אוטומטית מגדיר את החיבור כדי לעבור גם אם אתה לא משתמש כבל מוצלב) - כך שזה אפשרי זה היה מה שקרה.


1
2017-10-07 15:44