שאלה כל תועלת או נזק מסיר דף קובץ במכונת 8 GB RAM?


אני מפעיל את Windows 7 על ליבה כפולה, x64 AMD עם 8 GB RAM.

האם אני אפילו צריך קובץ הדף?

האם תסיר את זה עזרה או לפגוע בביצועים?

האם זה משנה אם זה שרת או שולחן עבודה?

האם Windows 7 לעומת Windows 2008 משפיע על קובץ דף?


214
2018-06-10 19:50


תשובות:


TL; גרסת DR: אפשר ל- Windows לטפל בהגדרות הזיכרון / הדפים שלך. אנשים ב- MS השקיעו גלה יותר שעות לחשוב על בעיות אלה מאשר רובנו sysadmins.

אנשים רבים מניחים ש- Windows דוחף נתונים לתוך קובץ העריכה לפי דרישה. EG: משהו רוצה הרבה זיכרון, ואין מספיק RAM כדי למלא את הצורך, כך Windows מתחיל בטירוף לכתוב נתונים מ RAM לדיסק ברגע האחרון, כך שהוא יכול לפנות RAM עבור הדרישות החדשות.

זה לא נכון. יש עוד משהו מתחת למכסה המנוע. באופן כללי, Windows שומר על גיבוי החנות, כלומר הוא רוצה לראות את כל מה שנמצא בזיכרון גם על הדיסק איפשהו. עכשיו, כאשר משהו מגיע ודורש הרבה זיכרון, Windows יכול לנקות RAM מהר מאוד, כי הנתונים כבר על הדיסק, מוכן להיות paged בחזרה RAM אם זה נקרא. אז זה יכול להיות אמר כי הרבה ממה שיש ב pagefile הוא גם in RAM; הנתונים היו מראש להציב העלאת קובץ כדי להאיץ חדש דרישות הקצאת זיכרון.

תיאור המנגנונים הספציפיים המעורבים ייקח עמודים רבים (ראה פרק 7 חלונות פנימיים, וכן לציין כי מהדורה חדשה יהיה זמין בקרוב), אבל יש כמה דברים נחמדים לציין. ראשית, רוב מה נמצא ב- RAM הוא בעצם על הדיסק - קוד התוכנית שנלקחו מתוך קובץ הפעלה או DLL למשל. אז זה לא צריך להיות כתוב על pagefile; Windows יכול פשוט לעקוב אחר איפה הביטים היו במקור הביא. שנית, Windows עוקב אחר אילו נתונים ב- RAM הוא הנפוץ ביותר, ולכן מנקה מ- RAM את הנתונים שהלכו לאורך זמן מבלי לגשת אליהם.

הסרת הערימה כולה עלולה לגרום להקטנת הדיסק. תארו לעצמכם תרחיש פשוט שבו כמה אפליקציות משיקה ודורש 80% RAM הקיים. זה יכפה קוד הפעלה הנוכחי מתוך RAM - אולי אפילו קוד מערכת ההפעלה. כעת, בכל פעם שהיישומים האחרים - או מערכת ההפעלה עצמה (!!) זקוקים לגישה לנתונים אלה, מערכת ההפעלה חייבת לדפדף בהם מתוך גיבוי החנות בדיסק, מה שמוביל להרבה חבטות. כי ללא filefile לשמש החנות גיבוי עבור נתונים חולפים, הדברים היחידים שיכולים להיות paged הם הרצה ו- DLL אשר היו החנות גיבוי מובנה מלכתחילה.

ישנם כמובן רבים משאבים / ניצול תרחישים. זה לא בלתי אפשרי כי יש לך אחד התרחישים שבהם לא יהיו תופעות לוואי מסיר filefile, אבל אלה הם המיעוט. ברוב המקרים, הסרת או הקטנת קובץ ההובלה תוביל לביצועים מופחתים בתרחישי ניצול הפסגות שיא.

כמה המלצות:

dmo ציין לאחרונה אריק ליפרט פוסט אשר מסייע בהבנת הזיכרון הווירטואלי (אם כי פחות קשור לשאלה). אני מניח את זה כאן כי אני חושד כמה אנשים לא לגלול למטה לתשובות אחרות - אבל אם אתה מוצא את זה בעל ערך, אתה חייב dmo ההצבעה, כך להשתמש הקישור כדי להגיע לשם!


301
2018-06-10 21:15עבור ג 'ף וג' ואל: זה מתחרז עם "ברווזים" - quux
על סולאריס זה היה עוד יותר מעורב. קובץ ה- swap הוא mirroed בדיסק RAM כמו tmpfs כך הזיכרון הוא תמיד כמעט מלא - אבל זה כנראה להוכיח כי זו האסטרטגיה האופטימלית. - Martin Beckett
מאז ומתמיד האמנתי שבמקום לאפשר ל- Windows לנהל את גודל הקובץ של הדף שלי, עלי להגדיר אותו לסכום קבוע (לדוגמה, 2GB, 2GB לכל היותר), מכיוון שהניחה לגדול ולצמוח עלולה לגרום לבעיות בפיצול. האם זה טוב לחשוב, או שאני צריך לעקוב אחר השורה הראשונה שלך ולתת Windows לטפל בכל דבר? - John Fouhy
@Mehrdad: כי אתה לא רוצה לשמור על 50% שלך RAM חינם. בטח, אתה יכול לעשות את זה, אבל אתה תאבד 50% של זיכרון פיזי אתה יכול להשתמש בתור מטמון הדיסק עבור נתונים פעילים. זיכרון RAM חינם הוא סימן של חוסר יעילות, זה כמו משאיות FedEx במחסן במקום על הכביש. זה אומר שאתה לא זז הרבה משא ככל שתוכל, כי אתה מבלה יותר מדי זמן טוען ופריקה. - David Schwartz
@Mehrdad: הבעיה היא, ללא קובץ הדף, יש הרבה נתונים צריך להישמר ב- RAM למרות שזה כנראה לעולם, לעולם לא לגשת. שקול, למשל, כל זיכרון שהוקצה על ידי תהליך שהחל על ההפעלה של המערכת, אך מציע שירות שלא ישמש במשך ימים. המערכת לא יכולה להוכיח את הנתונים לא יהיה לגשת ואין לה מקום מלבד RAM כדי לשמור את זה. אז המטמון הדיסק מתכווץ בעוד הנתונים נשמרים ב- RAM שלא היה גישה במשך ימים. - David Schwartz


אריק ליפרט כתב לאחרונה כניסת בלוג המתאר כיצד Windows מנהל זיכרון. בקיצור, מודל הזיכרון של Windows יכול להיחשב כחנות דיסקים שבה RAM פועל כמשימה מטפחת לשיפור הביצועים.


80
2018-06-24 19:47

כפי שאני רואה תשובות אחרות אני היחיד כי קובץ דף מושבת ואף פעם לא התחרט על זה. גדול :-)

הן בבית והן בעבודה יש ​​לי Vista 64-bit עם 8 GB של RAM. לשניהם קובץ קובץ מושבת. בעבודה זה דבר לא unusal לי כמה מקרים של Visual Studio 2008, Virtual PC עם Windows XP, 2 מקרים של SQL Server ו- Internet Explorer 8 עם הרבה כרטיסיות לעבוד יחד. אני מגיע רק לעתים נדירות 80% של זיכרון.

אני גם משתמש שינה היברידית כל יום (תרדמה עם שינה) ללא בעיות.

התחלתי tryeting עם זה כאשר היה לי Windows XP עם 2 GB של RAM ואני באמת ראיתי את ההבדל. דוגמה קלאסית הייתה כאשר הסמלים בלוח הבקרה הפסיקו להציג את עצמם אחד אחרי השני, אבל בבת אחת. גם Firefox / Thunderbird זמן ההפעלה גדל באופן דרמטי. הכל התחיל לעבוד מיד אחרי שלחצתי על משהו. לרוע המזל 2 GB היה קטן מדי עבור השימוש ביישומים שלי (Visual Studio 2008, Virtual PC ו- SQL Server), ולכן הפעלתי אותו בחזרה.

אבל עכשיו עם 8 GB אני לא רוצה לחזור ולאפשר קובץ הדף.

עבור אלה שאומרים על מקרים קיצוניים לקחת את זה מ Windows XP פעמים שלי.
כאשר אתה מנסה לטעון טבלת ציר גדולה ב- Excel משאילתה של SQL, Excel 2000 מגדיל את השימוש בזיכרון די מהר.
כאשר יש לך קובץ הדף מושבת - אתה ממתין קצת ואז Excel יהיה לפוצץ את המערכת תנקה את כל הזיכרון אחרי זה.
כאשר יש לך את קובץ הדף מופעלת - אתה ממתין זמן וכאשר תבחין שמשהו לא בסדר אתה יכול לעשות כמעט שום דבר עם המערכת שלך. ה- HDD שלך עובד כמו גיהנום ואפילו אם איכשהו תצליח להפעיל את מנהל המשימות (אחרי כמה דקות של המתנה) ולהרוג excel.exe עליך להמתין דקה או משהו עד שהמערכת טוענת הכל מקובץ הדף.
כפי שראיתי מאוחר יותר, Excel 2003 מטפל באותו טבלת ציר ללא בעיות עם קובץ הדף מושבת - אז זה לא היה "בעיה גדולה מדי נתונים".

אז לדעתי, קובץ דף מושבת אפילו מגן עליך לפעמים מיישומים שנכתב גרוע.

זמן קצר: אם אתה מודע לשימוש בזיכרון שלך - אתה יכול לבטל את זה בבטחה.

ערוך: אני רק רוצה להוסיף כי התקנתי את Windows Vista SP2 ללא בעיות.


47
2018-06-28 21:10נעלמתי את הדף שלי, והתחרטתי עליו ברגע שבו השתמשתי בזיכרוני. אז להיות מאושר יש לך יותר זיכרון ממה שאתה צריך. - Sam
+1, "גם אני" :-). אותו סיפור - זיכרון 8GB, Vista x64, ריצה Visual Studio עם ReSharper + SQL Server Express + IIS + 1-2 מכונות וירטואליות (כל אחד עם זיכרון 1500MB) + חבורה של כלי עזר - מעולם לא היתה בעיה. - Milan Gardian
אני אוהב את זה איך כולם אומרים "מיקרוסופט בילה שעות רבות לחשוב על בעיה זו, אז לא להתעסק עם זה", אך לחלוטין להתעלם חוויות העולם האמיתי. היה לי את קובץ ההחלפה מושבת מאז XP ואף פעם לא הצטערתי על זה. זה כאילו המחשב קיבל זריקה של מדהים. - AngryHacker
זה די רגיל בפועל כדי להשבית החלפה בשרתים כי אתחול iSCSI, החלפה על SAN יהיה איטי. אתה פשוט צריך לראות את השימוש בזיכרון שלך, ולהתרחק מן המקסימום. - Chris S
אני לא רואה שום התייחסות בתשובה זו. אני באמת היה המערכת שלי לקרוס כי קובץ הדף היה מושבת הזיכרון שלי זיכרון מבוים רץ מלא. עם זאת, השימוש בזיכרון הפיזי שלי היה רק ​​2 GB ... - Tom Wijsman


ייתכן שתרצה לעשות כמה מדידות כדי להבין כיצד המערכת שלך משתמשת בזיכרון לפני ביצוע התאמת קובץ. או (אם אתה עדיין רוצה לבצע התאמות), לפני ואחרי התאמות.

Perfmon הוא הכלי עבור זה; לא מנהל משימות. מונה מפתח הוא זיכרון - דפים קלט / שניה. זה יהיה באופן ספציפי גרף קשה דף פגמים, אלה שבהם יש לקרוא מהדיסק לפני תהליך יכול להמשיך. רך שגיאות דף (שהן רוב הפריטים בגרף ברירת המחדל שגיאות דף / שניות Counter אני ממליץ להתעלם כי הדלפק!) הם לא ממש בעיה; הם פשוט מראים פריטים להיות לקרוא מ RAM בדרך כלל.

תרשים perfmon http://g.imagehost.org/0383/perfmon-paging.png

מעל הוא דוגמה של מערכת ללא דאגות, זיכרון חכם. מדי פעם יש ספייק של תקלות קשות - אלה לא ניתן להימנע, שכן הדיסקים הקשיחים הם תמיד גדולים יותר RAM. אבל הגרף שטוח ברובו באפס. אז מערכת ההפעלה היא ההחלפה- in מחנות גיבוי מאוד לעתים רחוקות.

אם אתה רואה זיכרון - דפים קלט / שניה גרף שהוא הרבה יותר מאשר זה, התגובה הנכונה היא גם ניצול זיכרון נמוך יותר (להפעיל פחות תוכניות) או להוסיף RAM. שינוי הגדרות הדף שלך לא ישנה את העובדה כי יותר זיכרון הוא דרש מן המערכת מאשר יש לו למעשה.

מונה נוסף שימושי לפקח פיסיקדיסק - ממוצע אורך התור (כל המופעים). פעולה זו תציג עד כמה השינויים שלך משפיעים על השימוש בדיסק עצמו. מערכת מתוחכמת תציג את מונה הדלפק הזה ב -4 או פחות לכל ציר.


34
2018-06-10 21:52מתנשף מישהו אפילו יוצא מגדרו כדי להדגים כיצד לבדוק את קובץ ההחלפה. מדהים. - cgp
קישור מת לתמונה. צרכים קבועים. - kinokijuf
כן, "ImageHost.org סגור" - Peter Mortensen


אני כבר להפעיל את 8 GB Vista x64 תיבת ללא קובץ מקור במשך שנים, ללא בעיות.

בעיות אכן התעוררו כאשר באמת השתמשתי בזכרוני!

לפני שלושה שבועות, התחלתי לערוך קבצי תמונה גדולים מאוד (~ 2 GB) ב- Photoshop. אחד מושב העריכה אכל את כל זכרוני. בעיה: לא הצלחתי לשמור את העבודה שלי מאז Photoshop צריך יותר זיכרון כדי לשמור את הקובץ!

ומכיוון שזה היה פוטושופ עצמו, שאכל את כל הזיכרון, לא יכולתי אפילו לשחרר זיכרון על ידי סגירת תוכניות (טוב, אני עשיתי, אבל זה היה מעט מדי כדי לעזור).

כל מה שאני יכול לעשות זה לגרד את העבודה שלי, לאפשר את הקובץ הדף שלי מחדש את כל העבודה שלי - איבדתי הרבה עבודה בשל זה ולא יכול להמליץ ​​על השבתת קובץ הדף שלך.

כן, זה יעבוד נהדר רוב הזמן. אבל ברגע שזה נשבר זה עלול להיות כואב.


34
2017-07-22 09:43אתה צריך לשמור לעתים קרובות יותר: D כדי למזער את הנזקים - alexandrul
קל לומר, כאשר חיסכון לוקח כמה דקות, זה פיתה. - Sam
כולנו נשמור שמח אם אתה משתמש בתוכנה מורכבת יותר, אבל לפעמים, "התרסקות" מסתיים מתיישר עם "הו חרא, אני לא נשמר בזמן." - Damon


בעוד התשובות כאן כיסה את הנושא היטב, אני עדיין ממליץ לקרוא את זה:

http://blogs.technet.com/markrussinovich/archive/2008/11/17/3155406.aspx

הוא מדבר על גודל ה- PF כמעט בסוף:

יש הרגשה שאין קובץ ההחלפה גורם לביצועים טובים יותר, אך באופן כללי, קובץ ההחלפה פירושו ש- Windows יכול לכתוב דפים ברשימה שהשתנתה (המייצגת דפים שאינם נגישים באופן פעיל, אך לא נשמרו בדיסק) אל קובץ ההחלפה, ובכך להפוך את הזיכרון זמין למטרות שימושיות יותר (תהליכים או קובץ שמור). אז אולי יש כמה עומסי עבודה כי ביצועים טובים יותר עם קובץ ההחלפה, באופן כללי שיש אחד אומר שמיש יותר זיכרון להיות זמין למערכת (לא משנה כי Windows לא יוכל לכתוב dumps לקרוס הליבה ללא קובץ ההחלפה בגודל גדול מספיק כדי להחזיק אותם).

אני מאוד אוהב את המאמרים של מארק.


19
2018-06-29 00:42+1, פשוט עבור הקישור מארק רוסינוביץ '. כדאי לציין כי win7 אפילו צץ הודעה כדי להצביע כי לא תוכל "לאתר את בעיות המערכת" אם להשבית את הקובץ swap. - cgp


התשובה הטובה ביותר שאני יכול לחשוב היא כי תחת עומס רגיל אתה לא יכול להשתמש עד 8 GB, אבל זה עומס בלתי צפוי שבו אתה תיתקל בצרות.

עם קובץ הדף, המערכת לפחות לרוץ לאט ברגע שהוא מתחיל להכות את הדף. אבל אם תסיר את קובץ הדף זה פשוט ימות (ממה שאני יודע).

כמו כן, 8 GB נראה כמו הרבה עכשיו, אבל כמה שנים לאורך הקו זה עשוי להיחשב כמות מינימלית של זיכרון עבור הרבה תוכנות.

כך או כך - אני ממליץ לשמור לפחות קובץ דף קטן; אבל אחרים בבקשה לתקן אותי אם אני מחוץ בסיס.


13
2018-06-10 19:56הייתי הולך קצת יותר לא כובע את קובץ הדף. זה לא ממש משתפר. תן לחלונות לעשות את זה ... הם יודעים טוב יותר. - Michael Haren
רק ניסיתי להשתמש ב- Media Player Classic לטעינת קובץ mkv בגודל 6GB. הוא הוציא אותי מהזיכרון שלי ומהזיכרון. חזרתי VLC די מהר. +1 עבור "אתה אף פעם לא יודע מה אתה תיתקל". בסופו של דבר MPC התרסק RAM שלי שוחזר, אבל מה אם אתה מקבל DLL בתוכנה צד שלישי עם דליפת זיכרון? יהיה לך הרבה יותר קילומטראז אם יש לך קצת זיכרון גיבוי דיסק כדי לעזור לך. - mpbloch
בנוסף הנקודה, מה זה טוב שיש 8GB אם אתה צריך לחיות בפחד מתמיד של שימוש בפועל זה ?! - David Schwartz
"שמור לפחות דף קטן" נראה קצת מוזר לי שכן לא ברור איך Windows הולך להשתמש בו. לדוגמה, זה עלול להרוס את זה אפילו יותר מאשר קובץ גדול יותר המציע יותר מקום - אני מנחש, אבל כל עוד אין מקור מהימן על זה הייתי שוקל את העצה קטנה העצה אולי מזיק ולהמליץ ​​בפועל רגיל במקום. - mafu


לא הזכרת אם מדובר במהדורת 64 סיביות של Windows, אבל אני מניחה שכן.

ה- pagefile משרת הרבה דברים, כולל יצירת זיכרון dump במקרה של BSoD (מסך כחול של מוות).

אם אין לך קובץ, Windows לא יוכל לצאת לדיסק אם אין מספיק זיכרון. אתה עשוי לחשוב כי עם 8 GB אתה לא תגיע למגבלה זו. אבל ייתכן שיהיה תוכניות רעות דולף זיכרון לאורך זמן.

אני חושב שזה לא ייתן לך ללכת למצב שינה / המתנה ללא קובץ (אבל לא ניסיתי עדיין).

Windows 7/2008 / Vista אינו משנה את השימוש בקובץ הדף.

ראיתי הסבר אחד של מארק רוסינוביץ '(עמית מיקרוסופט) מסביר כי Windows יכול להיות איטי יותר ללא קובץ הקובץ מאשר קובץ דף (אפילו עם הרבה RAM). אבל אני לא יכול למצוא בחזרה את שורש הסיבה.

האם אתה מחוץ שטח דיסק? הייתי שומר מינימום של 1 GB כדי להיות מסוגל לקבל מזבלה ליבה במקרה של BSoD.


6
2018-06-10 19:59אתה מתכוון לזה? blogs.technet.com/markrussinovich/archive/2008/11/17/...  אם כן, עצתו היא צולעת. הוא אומר קובץ הדף יגדיל את הביצועים כי אם ייתן יותר איל לאפליקציות אחרות. נכון, אם אין לך הרבה איל. אבל אם יש לך יותר ממספיק, קובץ הדף הוא אף פעם לא מהר יותר. - Pyrolistical
זה היה וידאו sysinternal עם סלומון. זה היה משהו לעשות עם בריכה דף ליבה - Mathieu Chateau
אתה לא יכול לכתוב "תשובה" כאשר אין לך מושג: יש לי מחשב נייד של Windows Vista 32-bit עם 4GB של RAM ואני שם את זה במצב המתנה כל הזמן. אתה יכול לפחות להגביל את עצמך כדי לספק תשובות לשאלות אתה באמת יודע תשובות? - PP.
מה PP ניסה לומר: תהליך תרדמה משתמש בקובץ נפרד מקובץ swap, אז זה לא בעיה במקרה זה. - mafu
Pyrolistical, זה כנראה מאוחר מדי כדי שתוכל לראות את זה, אבל להפעיל את ההצהרה סביב ביטוי זה כשאלה: מתי pagefile איטי משהו למטה? תשובה טובה לכך תוכיח את התיאוריה שלך. - quux


השביתתי את קובץ הדף שלי (8 GB במחשב נייד x86) והיו לי שתי בעיות גם עם 2500 MB בחינם:

  1. שגיאת ASP.NET מנסה להפעיל שירות WCF: בדיקות זיכרון בודקות נכשלו מכיוון שהזיכרון החופשי (399,556,608 בתים) הוא פחות מ -5% מסך כל הזיכרון. כתוצאה מכך, השירות לא יהיה זמין עבור בקשות נכנסות. כדי לפתור בעיה זו, צמצם את העומס על ההתקן או התאם את הערך של minFreeMemoryPercentageToActivateService ברכיב התצורה ServiceHostingEnvironment.

    עד כמה 3.7 GB הוא פחות מ 5% של 8 GB אני לעולם לא אדע!

  2. מקבל סגור תוכניות למניעת אובדן מידע שיח: כאשר 75% של RAM שלי משמש אני מקבל תיבת דו שיח אומר לי לסגור תוכניות. באפשרותך לבטל זאת באמצעות שינוי ברישום(או אולי על ידי השבתת 'שירות מדיניות האבחון').

בסופו של דבר החלטתי פשוט לחזור על זה שוב. Windows פשוט ופשוט מעולם לא תוכנן לשמש ללא קובץ הדף. זה מותאם לרוץ עם החלפה, לא בלי. אם אתה מתכנן להשתמש ביותר מ 75% מהזיכרון שלך ואתה לא רוצה להתעסק עם הרישום שלך - אז זה לא יכול להיות בשבילך.


5
2017-09-18 09:21השגיאה ASP.NET נראה לי כמו להיות בעיה של 32 סיביות, אבל אם המספר שסיפקת נכון (399556608 = 399,556,608) אז השגיאה נכונה ~ 400MB הוא כ 5% של 8GB. - fencepost
@ לתפוס טוב לתפוס - חייב לקרוא את זה כמו kb מסיבה כלשהי. מוזר - Simon